HAKKIMIZDA EKİP STÜDYOLAR YAPIMLAR HABERLER YAYIN AKIŞI İLETİŞİM

Stüdyo ve Ekipmanlar

Doğu Akdeniz Üniversitesi Güney Kampusü'nde bulunan İletişim Fakültesi binası içerisinde konumlanan DAÜ TV ve Radyo DAÜ stüdyoları, gerek yayın gerekse yapım için gerekli her tür imkanı çalışan öğrencilerimize vermektedir. DAÜ TV bünyesinde bir profesyonel yayın stüdyosu ve buna bağlı kontrol odası ve üç Apple Macintosh üzerinde çalışan Final Cut Pro Studio ve iki Windows tabanlı Edius kurgu suitinin yanı sıra makyaj, teknik bakım atölyeleri ve arşiv yer almaktadır. DAÜ TV'nin İletişim Fakültesi Yeşil Salon'da yerleşik bir portatif stüdyo sistemi ve tam donanımlı bir Canlı Yayın Aracı vardır. Tüm çekimler profesyonel Sony DVCAM kameralar ya da semi-profeysonel Sony HXR-NX serisi kartlı HD kameralarla yapılmaktadır.

Radyo DAÜ bünyesinde ise teknik ve konuk bölümleri ayrılmış bir yayın stüdyosu, kanal kayıt yapılabilen bir kontrol odası ve buna bağlı bir kayıt stüdyosu, ses kurgu üniteleri ve arşiv yer almaktadır.

DAÜ TV/Radyo DAÜ altında, yeni yapılanmakta olan DAÜ Haber Merkezi'nin de kendine ait kamera ve kurgu sistemleri bulunacaktır.